Dačić uručio pasoše sportistima iz Republike Srpske

By 02/09/2013 Razno

Predsednik Vlade Ivica Dačić uručio je pasoše Srbije talentovanim sportistima iz Republike Srpske, koji će na osnovu Sporazuma o specijalnim i paralelnim vezama i mogućnosti dvojnog državljanstva steći pravo da na sportskim takmičenjima nastupaju za Srbiju

sportistirs-beta22082013Pasoše je dobilo osam sportista: Denis Marjanović (kik boks), Darko Savić (kajak), Biljana Cvijanović (atletika), Darija Kitić (streljaštvo), Miljana Antonić (stoni tenis), Maja Stojković (tekvondo), Aleksandra Samardžić (džudo), Sandro Poletan (boks).

Zbog obaveza na takmičenjima ceremoniji nisu prisustvovali skijašica Žana Novaković i rukometaš Velibor Manjić, a njima će pasoši biti uručeni naknadno.

Uoči uručivanja pasoša Dačić se sastao sa premijerkom Republike Srpske Željkom Cvijanović, a svečanosti su prisustvovali ministarka omladine, porodice i sporta RS Nada Tešanović, državni sekretar MUP-a Srbije Vanja Vukić, državni sekretar za omladinu Nenad Borovčanin, potpredsednik OKS Žarko Paspalj, generalni sekretar SSS Dane Korica, kao i savetnik premijera RS Miroslav Milanović.

Leave a Reply