II kolo Lige i Kupa SSS, B program, 10m XVI Kup Zastava oružje Kragujevac, 26.02.2012.


II kolo Lige i Kupa SSS, B program, 10m
XVI Kup Zastava oružjeM

Kragujevac, 26.02.2012.

Niške puške ubojite u Kupu Srbije u Kragujevcu

Mlađi junior i mlađa juniorka kluba “Niš 1881” Andrija Milovanović sa 589 i Anđela Mihajlović sa 390 krugova pobedili su standardnom vazdušnom puškom u drugom Kupu Srbije za mlađe juniorske kategorije održanom u Kragujevcu u organizaciji družine „Čika Mata“.

Titule pištoljem poneli su Tijana Cvijović iz užičkog kluba „Aleksa Dejović“ i Miloš Lazić iz družine „Filip Kljajić“ u Mladenovcu. Andriji Milovanoviću i Tijani Cvijović ovo su druge pobede ove sezone u Kupu Srbije, slavili su i krajem janura na takmičenju u Beogradu. Miloš Lazić se posle drugog mesta u prvom Kupu Srbije, okitio titulom  na turniru u Kragujevcu.

Rezultati, drugi Kup Srbije, vazdušna puška – mlađi juniori: 1. Andrija Milovanović (Niš) 589, 2. Miloš Ivanović („Čika Mata“) 586, 3. Luka Leković (N. Sad) 578 krugova itd. Ukupno 23 takmičara.

Mlađe juniorke: 1. Anđela Mihajlović (Niš 1881) 390, 2. Milena Đurđević (Rakovica Veliempeks, Beograd) 387 (99), 3. Melanija Zdravković (Vranje) 387 (97) itd. Ukupno 40 takmičarki.

Vazdušni pištolj – mlađe juniorke: 1. Tijana Cvijović 369, 2. Milica Slović (obe „A. Dejović“) 366, 3. Anđela Matejić (Jagodina) 352 kruga itd. Ukupno 13 takmičarki.

Mlađi juniori: 1. Milop Lazić („F. Kljajić“, Mladenovac) 545, 2. Nemanja Živković (Vidikovac, Beograd) 542, 3. Darko Marić (Kolubara) 541 krug itd. Ukupno 12 takmičara.

Stevan Jovanović, Vladislava Mladenović i ekipa Jagodine
pobednici „Kupa Zastave“ u Kragujevcu

Mladi strelac, kadet kragujevačkog „Čika Mate“ Stevan Jovanović i kadetkinja Jagodine Vladislava Mladenović, pobednici su „Kupa Zastave“ serijskom vazdušnom puškom održanog u Kragujevcu u organizaciji družine „Čika Mata“. Ovo tradicionalno takmičenje izuzetno pomažu fabrika „Zastava oružje“ i Skupština grada Kragujevca.

Vladislava Mladenović je sjajno gađala i sa 183 kruga zabeležila najbolji rezultat turnira doprinevši i da njen klub Jagodina, sa tri kadeta i tri kadetkinje u sastavu, u konkurenciji osam ekipa osvoji ekipno prvo mesto sa 1.033 kruga, ispred pirotskog Lukanjca sa 1.026 i Jedinstva iz Stare Pazove sa 1.024 kruga.

Jagodina i Vladislava Mladenović pobedili su i prošle godine na „Kupu Zastava“ dok je Stevan Jovanović bio treći.

„Zastava oružje“ je pobedničkoj ekipi darovala tri, drugoplasiranoj dve i trećeplasiranoj jednu serijsku pušku Zastava. Nagrade su uručili generalni direktor „Zastava oružja“ Rade Gromović, pomoćnik gradonačelnika Kragujevca za oblast sporta Jovan Pavlović Bojadžić i generalni sekretar SS Srbije Nenad Petković.

Rezultati „Kup Zastave“, kadeti: 1. Stevan Jovanović („Čika Mata“, Kragujevac) 181 (poslednja serija 92), 2. Đorđe Rančić („Lukanjac“, Pirot) 181 (90), 3. Lazar Kovačević (Jagodina) 180 krugova itd. Ukupno 49 kadeta.

Kadetkinje: 1. Vladislava Mladenović (Jagodina) 183, 2. Nevena Armuš („Čika Mata“) 179, 3. Tamara Vukomanović (Partizan) 178 krugova itd. Ukupno 33 kadetkinje.

Vest preuzeta sa www.serbianshooting.rs

Leave a Reply