Muškoj seniorskoj reprezentaciji Srbije ekipno srebro na EP u Danskoj

ESgrgic zlatic mikec srebro

Muškoj seniorskoj reprezentaciji Srbije ekipno srebro na EP u Danskoj

Muška seniorska reprezentacija Srbije u gađanju vazdušnim pištoljem sa 1.732 kruga osvojila je srebrnu medalju na Šampionatu Evrope u Odenzeu u Danskoj. U reprezentaciju su bili Andrija Zlatić (582), Damir Mikec (579) i Dimitrije Grgić (571).
Zlato je sa 1.734 kruga pripalo Rusiji, a bronza sa 1.730 krugova Ukrajini.
U pojednačno finale plasirali su se Andrija Zlatić i Damir Mikec.
Ovo je ukupno četvrta evropska seniorska ekipna medalja pištoljem u muškoj konkurenciji, i sve su ih osvojili Zlatić, Grgić i Mikec. Jedna je MK pištoljem (bronza, Beograd 2005) a tri su vazdušnim pištoljem: dva srebra 2009. u Pragu i 2013. u Odenzeu i bronza 2011. u Breši.