Prvenstvo Srbije vojničkim oružjem, 100m

Prvenstvo Srbije vojničkim oružjem, 100m

Trstenik, 21-22.09.2013.

Šegrt kao majstor na Prvenstvu Srbije

TRSTENIK, 22. septembar (Info centar). – Miroslav Šegrt, strelac družine „Radivoj Ćirpanov“ iz Novog Sada osvojio je tri zlatne medalje na Prvenstvu Srbije vojničkim puškama koje su sjajno organizovali streljački radnici Trestenika.

SSS logo pantone maliPobedio je poluatomatskom puškom („papovkom“), vojničkom puškom 20 metaka ležeći i bio član ekipe „Radivoja Ćirpanova“ koja je odbranila titulu „papovkom“.

Šegrtu je ovo četvrta uzastopna titula vojničkom puškom 20 metaka ležeći (2010, 2011, 2012. i 2013). „Papovkom“ je lane bio vicešampion iza Mateje Rackova koji je ove godine – drugi.

Pojedinačnu titulu u trostavu vojničkom puškom poneo je vicešampion 2011. Radiša Borisavljević (Metalac, Bor). Najbolju ekipu u ležećem stavu vojničkom puškom imao zrenjaninski Bečekerek, a u trostavu Metalac FOD iz Bora.

Vojnička puška duga tradicija

Vojnička puška duga tradicija

U takmičenju veterana, deset metaka ležeći, Tibi Ćisar iz Bečkereka i Siniša Mašović iz Smedereva imali su po 90 krugova, ali je titula pripala Čisaru zbog više centara. Treći je bio Radiša Borisavljević iz Metalca sa 88 krugova.

Milica Ignjatović (Metalac), rođena 1992. je osvajanjem trećeg mesta vojničkom puškom u apsolutnoj konkurenciji na najlepši način pokazala da ova starovremenska disciplina ima poklonike i među mladim strelcima.

Trofeje su uručili predsednik SS Srbije Siniša Mašović i predsednik Streljačkog saveza Trstenika Dragan Savić. Sinuša Mašović je u obraćanju učesnicima i uglednim gostima posebno istakao izuzetnu tradiciju i značaj ove discipline u srpskom streljaštvu i naglasio: – Trudićemo se, u saradnji sa drugim resornim ministarstvima pre svega minstarstvom odbrane, unutrašnjih poslova i sporta i omladine da stvorimo uslove ne samo da se takmičenja „papovkom“ i vojničkom puškom i dalje održavaju već i da ih omasovimo.

U sve tri discipline bilo je 120 izlazaka na vatrenu liniju.

Rezultati, poluatomatska puška „papovka“: 1. „Radivoj Ćirpanov“ (Novi Sad) 777, 2. „Dragan Jeftić Škepo“ Gornji Milanovac 749, 3. Metalac FOD Bor 745.
Pojedinačno:
1. Miroslav Šegrt 358, 2. Mateja Rackov (obojica „Radivoj Ćirpanov“) 345, 3. Dragan Grozdanov (Bečkerek, Zrenjanin) 344.

Vojnička puška , 20 ležeći: 1. Bečkerek Zrenjanin 529, 2. Metalac FOD Bor 517, 3. „Živka Damjanović“ (Ćuprija) 513 kruga itd.
Pojedinačno:
1. Miroslav Šegrt („Radivoj Ćirpanov“) 185, 2, Zoran Kostovski (Bečkerek) 180, 3. Milica Ignjatović (Metalac) 179 krugova itd.

Vojnička puška, trostav 3 puta 10 metaka: 1. Metalac FOD Bor 724, 2. Borac Čačak 719, 3. Vojnik Subotica 688 itd.
Pojedinačno:
1. Radiša Borisavljević (Metalac FOD) 259, 2. Milosav Simović (Borac) 246, 3. Dragan Grozdanov (Bečkerek) 244 kruga itd.

Leave a Reply